еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Центрум компани“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на возила вредни 84.000 евра

Општина Сарај по распишаниот тендер за набавка на четири нови патнички возила склучи договор со друштвото за промет и услуги „Центрум компани“ ДООЕЛ Тетово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 5.186.494 денари или околу 84.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Имотот на Јанакиески, Мисајловски и Божиновски под лупа на Антикорупциска

Редакција

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 482.357 лица, а „против“ 30.767 лица

Никола Осило

Притвор за работникот што си го уби газдата Холанѓанец

Редакција