еМагазин
Image default
Локално

Четири лица тепале двајца во ноќен клуб во Скопје

Дваесет и петгодишниот скопјанец С.С. вчера во 02:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека истиот ден околу 02:30 часот на улицата „Димитрија Чуповски“ во ноќен клуб додека бил заедно со неговиот пријател Д.А.(25) од Скопје биле физички нападнати од страна на четири непознати лица.

МВР информира дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жител од Здуње не дал да се омажи сестрата, па му се заканиле дека ќе го убијат

Редакција

Трагедија во кратовско: Го застрелал соседот со ловџиска пушка, па се самоубил

Никола Осило

Десетгодишно девојче тешко повредено во автобус на ЈСП

Никола Осило