еМагазин
Image default
Локално

Полицаец се повредил на работа откако при чистење на пиштолот си пукал во раката

На 08 февруари во 06.15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се повредил во пределот на левата дланка.

„За време на настанот во просторијата бил и уште еден полициски службеник кој не бил повреден. Д.Ѓ. бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош,“ велат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ловџија застрела колега во Крива Паланка

Никола Осило

Сакала фалсификуванa банкнота од 500 евра да размени во менувачница

Никола Осило

Двајца браќа ја тепале сестрата во семеен двор во Сарај

Никола Осило