еМагазин
Image default
Локално

Четворица жители на Радовиш опустошиле шума

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Ј.Ф.(23), Д.С.(30), Д.Џ.(24) и Б.Б.(20), сите од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење на шума“, информира МВР.

На 14.09.2019 на планината Плачковица, на местото викано „Кадико“, пријавените незаконски, без одобрение исекле дрвна маса, со што нанеле штета од 117.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го претепал во кафана во Берово

Никола Осило

Кривична пријава против скопски таксист за криумчарење Иранци

Никола Осило

Над 40 килограми риба запленети од рибокрадци на Дебарско езеро

Никола Осило