еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да му помогнеме на Стефан да го сочува видот

Стефан е 10 годишно дете што не се откажува од предизвиците што му ги приредува животот. Пред две години забрзано почна да го губи целосно видот, и она што изгледаше како однапред изгубена битка, за него беше само првата пречка која ја помина со семејството.

Со третмани во специјализирана болница во Русија, со импланти на нервите почна да ја перцепира светлината, но за да му се врати видот потребни се уште операции за кои фамилијата не е во можност сама да ги плати.

Да му помогнеме на Стефан да се избори да го врати видот и повторно да се радува на боите на животот, да види сам колку сме хумани и колку знаеме да подадеме рака.

Тел. број Вип/One 143 477

Жиро сметка: 300001000025028 -Комерцијална Банка

Име на сметка Стефан Мелник

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција

Вклучете се: Хуманитарна акција за настраданите во пожарите во Грција во Нано бар

Петре Димитров

Утре во Зоолошка: Хуманитарен базар за бездомните крзнени пријатели

Никола Осило