еМагазин
Image default
Да помогнеме

Хуманитарна забава за четиригодишната Симона во Штип

Денеска на малиот плоштад во Штип се организира хуманитарна забава за четиригодишната Симона Хаџи Тошев која боледува од акутна нелимфобластна леукемија и треба да се лекува во странство.

Оние кои не можат да присуствуваат на забавата, може да донираата на телефонските броеви за донации Т-Мобиле (143 424) на ВИП (143 460).

Исто така, може да донирате и на сметка за донации 270-700044893295, Халк банка, примач: Симона Хаџи Тошев.

Заследете го Инстаграм профилот so.srce.za.simona, кој колку повеќе следбеници има толку поскап ќе биде и полесно ќе се продаде за парите да бидат донирани. Инаку, најден е купувач за профилот, кој ќе биде продаден кога ќе достигне 100.000 следачи. Во моментов го следат 93.600.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малиот Лука Јовановски го изгубил едното око, борбата продолжува за да се сочува другото

Редакција

Потребни се средства за операција на очите на Горазд Арсовски

Редакција

Лидија Ристевска: Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел

Редакција