еМагазин
Image default
Да помогнеме

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Симона Хаџи Тошев од Штип има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна леукемија.

Средствата и се потребни за лекување во странство.

Примач: Симона Хаџи Тошев, сметка за донации 270-700044893295, Халк банка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Да му помогнеме на Стефан да го сочува видот

Редакција

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција

Потребна е помош за семејството Мариновски чиј што стан изгоре во пожарот во Кисела Вода

Редакција