еМагазин

Tag : леукемија

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Седумгодишната Дениса има редок вид на леукемија, потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
Седумгодишната Дениса Стоева боледува од редок вид на леукемија и во моментов се лекува на Детската клиника во Скопје. Понатамошното лекување треба да се продолжи...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

ИТНО се потребни нулта позитив тромбоцити, за петгодишно детенце коешто боледува од леукемија

Редакција
ИТНО се потребни нулта позитив крвни единици (тромбоцити) за петгодишно детенце коешто боледува од леукемија. „Ве молиме сите кои можете да дарувате, да одите во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

На Детската клиника успешно излекувано девојче од леукемија

Редакција
На Универзитетската клиника за детски болести едно девојче успешно е излекувано од леукемија, изјави министерот за здравство Беким Сали. Тој денеска ја посети Клиниката со...
Да помогнеме

Седумгодишната Викторија боледува од леукемија, потребни се средства за трансплантација на коскена срцевина во Турција

Редакција
Седумгодишната Викторија Костадинова од Гевгелија боледува од леукемија и четири ипол месеци се лекува. „Поради компликации од хемотерапиите, приморани сме помош да бараме во Турција,...
Да помогнеме

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Редакција
Симона Хаџи Тошев од Штип има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна леукемија. Средствата и се потребни за лекување во странство. Примач:...
Да помогнеме

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција
Маја Рековиќ е болна од леукемија и потребен е и донор за да ја победи болеста. „Барајќи донор за да ја победам леукемијата, сретнав луѓе,...