еМагазин

Tag : Симона Хаџи Тошев

БАШ НИ Е ЌЕФ

Собрани 140.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Редакција
Собрани се речиси 140.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија. Штипјани, но и хуманите граѓаните од целата држава минатиот месец...
Да помогнеме

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

Редакција
Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат...
Да помогнеме

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Редакција
Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и...
Да помогнеме

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Редакција
Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Дали болеста на четиригодишната Симона од Штип беше искористена за лажен Инстаграм-профил?

Редакција
Познатиот блогер Дарко Јефремов обелодени дека профилот so.srce.za.simona на Инстаграм е лажен и дека бил креиран од човек од странство. Дарко успеал да го добие...
Да помогнеме

Хуманитарна забава за четиригодишната Симона во Штип

Редакција
Денеска на малиот плоштад во Штип се организира хуманитарна забава за четиригодишната Симона Хаџи Тошев која боледува од акутна нелимфобластна леукемија и треба да се...
Да помогнеме

Борбата за живот на четиригодишната Симона продолжува: Отворен број на Т-Мобиле

Редакција
Отворен е и телефонски број за донации на Т-Мобиле за Симона Хаџи Тошев (143 424), четиригодишното девојче кое државата ја крена на нозе во собирањето...
Да помогнеме

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

Редакција
Отворен е телефонски број на ВИП за донации за Симона Хаџи Тошев од Штип која има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна...