еМагазин
Image default
Да помогнеме

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

Отворен е телефонски број на ВИП за донации за Симона Хаџи Тошев од Штип која има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна леукемија.

Бројот на кој можете да донирате е 143 460. Средствата и се потребни за лекување во странство.

Исто така, може да донирате и на сметка за донации 270-700044893295, Халк банка, примач: Симона Хаџи Тошев.

На 23 октомври во среда на малиот плоштад во Штип се организира хуманитарна забава со почеток во 11 часот.

Заследете го Инстаграм профилот so.srce.za.simona, кој колку повеќе следбеници има толку поскап ќе биде и полесно ќе се продаде за парите да бидат донирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Апел за помош за баба Рајна чија куќа изгоре по удар од гром

Никола Осило

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција

Нови играчки за безброј насмевки на Детската Клиника за oнкологија

Редакција