еМагазин
Image default
Да помогнеме

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10).

Од 09:00- 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со омилените Дизни маскоти, да гледате бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе помогнеме да се соберат средства за малата Симона.

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал боледува од акутна нелимфобластна лекумија.

Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе се во Загреб.

Потребно е да соберат 140.000 евра за лекувањето.

Броеви за донации:

Телеком 143 424

А1 143 460

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Дечиња во Штип продаваа сок на пазар за да соберат донации за Симона

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Дали болеста на четиригодишната Симона од Штип беше искористена за лажен Инстаграм-профил?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сандра (13 години) боледува од тумор, 12.000 евра се надеж за спас

Редакција

(Галерија) Братче и сестричка од кумановско Степанце живеат во услови полоши од штала

Редакција

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција