еМагазин
Image default
Локално

Дебарчанец нападнал полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривичнa пријавa против Н.И.(35) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста”, информира МВР.

На 08.07.2019 во Дебар, на улица „8-ми Септември”, пријавениот физички нападнал полицискиот службеник кој вршел службени дејствија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор за седум лица кои со фалсификувани документи подигале кредити

Редакција

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција

„Пајак“ возило пристигна и во Кавадарци

Редакција