еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЈСП за ангажирање агенција за вработување вреден 122.000 евра

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на приватна агенција за вработувања за ЈСП Скопје и ЈСП ТУРС склучи договор со приватната агенција за вработување „Декра Арбеит“ – Македонија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.552.000 денари или околу 122.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронхопулмонална дисплазија кај деца

Никола Осило

(Фото) Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје

Редакција

Армија на Република Македонија стана Армија на Република Северна Македонија

Редакција