еМагазин
Image default
Македонија

Детален преглед на активни случаи со Ковид-19 по скопските општини

Активните случаи по општини во Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) изгледаат вака:

Чаир – 233

Гази Баба – 671

Аеродром – 788

Карпош – 682

Центар – 592

Кисела Вода – 588

Ѓорче Петров – 388

Бутел – 227

Шуто Оризари – 48

Студеничани – 20

Сарај – 35

Арачиново -9

Илинден – 101

Сопиште – 40

Чучер Сандево – 24

Петровец –30

Зелениково -16

странец – 41

нераспределен- 105.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Починаа 12 лица од Ковид-19, најмладиот има 27 години

Нов рекорд: 1.085 случаи на Ковид-19, во Скопје 447

Убава вест: 283 оздравени пациенти од Ковид-19

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 268 нови пациенти од корона вирусот, 105 од Скопје

Редакција

Обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува „Талир 2“, случајот за незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Што е „ransomware“

Редакција