еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК: Излезеноста до 11 часот 8,03%

Излезноста на референдумот до 11 часот е 8,03% од обработени 92,06% од добиените податоци, соопшти Државната изборна комисија (ДИК) на втората прес-конференција.

Највисока излезност има во општина Центар 13,31%, Крива Паланка 13,8 и општина Карпош 12,51, а најниска излезност има општина Могила 3,16 и Пласница 3,30%.

Како што информираа од ДИК досега се доставени седум приговори, од кои три се одбиени, додека четири се во обработка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Литванија осма членка на НАТО што го ратификува Протоколот за прием на Македонија

Редакција

Спасовски, Шилегов, Бочварски, Манчевски, Зекири, Ременски „лоши“ за СДСМ, а за граѓаните?

Редакција

Осомничените за сообраќајката кај Ласкарци остануваат во куќен притвор

Редакција