еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Динамикс“ го доби тендерот на Градски паркинг – Скопје за набавка на скутери вреден 57.000 евра

ЈП Градски паркинг – Скопје по распишаниот тендер за набавка на мопеди-скутери склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Динамикс“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.536.460 денари или околу 57.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Преку 400 лекари ја напуштиле Македонија само годинава

Редакција

Илија Тозија од лични причини не сака да биде член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило

Техничка влада: Почна циркузот, министрите и замениците кај да е и за гуша ќе се „фатат“

Редакција