еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на горива вреден 67.000 евра

Фондот за здравствено осигурување на Македонија по распишаниот тендер за набавка на моторни горива склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги Лукоил Македонија ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.130.000 денари или околу 67.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските девизни резерви достигнаа 2,8 милијарди евра, од нив 254 милиони евра во злато

Никола Осило

Не се дише, Кавадарци се гуши

Редакција

Почина Слободан Угриновски, претседателот на Сојузот на Титови леви сили

Редакција