еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата купува систем за биометриска идентификација за 100.000 евра

Владата на РМ – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на систем за биометриска идентификација.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 6.150.000 денари или околу 100.000 евра, а критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тендер „тежок“ 1,2 милиони денари: ПИОМ купува моторни возила

Никола Осило

„Европо, не не’ чекај“: Твитер реакции за кражбата на камерите за следење на рисот во националниот парк Маврово

Редакција

(ВИДЕО) Силјановска ќе собира потписи за претседателската кандидатура, тие што ќе се потпишат ги замоли да си направиле селфи

Редакција