еМагазин
Image default
Локално

Дивееле во дискотека во Македонски брод

На 10.02.2019 година во 02,50 часот било пријавено дека во Македонски Брод во диско клуб Ј.Р.(22) и А.Л.(26) и двајцата од Македонски Брод го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, информира МВР.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одлична вест: Берово доби пешачка и вело-патека

Редакција

Посебен сообраќаен режим во Скопје за Велигден: Кои улици ќе бидат блокирани

Редакција

Тешко повредена 18-годишна девојка по удар од „Ауди“ во Штип

Никола Осило