еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дневниот весник „Независен“ се затвора?

Денеска најверојатно излезе последниот број од дневниот весник „Независен“.

Дел од колегите информираа на социјалните мрежи, дека денеска е последниот број од овој весник.

Весникот кој имаше грчки капитал, неофицијално се затвора поради финансиска неодржливост, но се уште е неизвесна судбината на вработените.

На печатениот медиумски пазар останаа уште дневните весници „Слободен печат“ и „Вечер“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои кандидати најдобро котираат на листата за нови членови и претседател на Антикорупциска

Редакција

Жена се обидела со тврд предмет да ја нападне пејачката Елена Ристеска

Редакција

Најголем дел од потрошувачите ќе добијат пониски порамнителни фактури за греење, најавија од ЕСМ

Редакција