еМагазин

Tag : Независен весник

Македонија

ССНМ: Најавата за згаснување на весникот „Независен“ уште еден удар за медиумските работници

Редакција
Најавата за згаснување на весникот „Независен“ Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ја смета за уште еден удар како врз медиумските работници во Македонија,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дневниот весник „Независен“ се затвора?

Редакција
Денеска најверојатно излезе последниот број од дневниот весник „Независен“. Дел од колегите информираа на социјалните мрежи, дека денеска е последниот број од овој весник. Весникот...