еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

До петок времето ќе биде стабилно со слаб до умерен јужен ветер и со пораст на температурата.

Во сабота во попладневните часови се очекува локален пороен дожд и грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува засилен ветер од јужен, а во недела од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на температурата.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три доживотни, 15 и девет години казна затвор за обвинетите за „Монструм“

Редакција

Твитер „зовре“ за новиот гаф на Силјановска: „Ако може Бранко на 15, зошто не би можела Гога на 21 септември“

Редакција

Убава вест: 58 оздравени од Ковид-19

Редакција