еМагазин
Image default
Локално

Драма во Идризово: Затвореник добил убодни рани од братот

На 22.03.2019 година околу 12,20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во КПУ “Идризово“-Скопје, во затворениот дел од амбулантата, на затвореникот О.А. (34) од Скопје му биле нанесена убодни рани во пределот на стомакот и десната надлактица, од затвореникот Ф.А.(34) инаку негов брат, информира МВР.

О.А. со возило од КПУ бил пренесен во Комплексот клинки “Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Една жена почина, а три лица се болни од лишманиоза во Штип

Редакција

Неверојатен случај во Куманово: Тројца лихвари му зеле „камата“ од над 15.000 евра

Никола Осило

Лишени од слобода двајца Бугари за неовластено снимање странска делегација во Собранието

Никола Осило