еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Duferco Skop SA купи 35.592 акции на Макстил

Од Макстил АД Скопје преку Македонската берза информираат дека на 10. јуни е настаната промена во сопственоста на акциите со право на глас.

-Имено, Duferco Skop SA, како мнозински акционер ја зголеми сопственоста и на наведениот датум се стекна со 35.592 акции, со што во моментов поседува вкупно 83,42% од главнината на акции со право на глас на Макстил, информираат од таму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Солидарниот данок ја намали добивката на Макстил лани

Duferco Skop SA ја зголеми сопственоста во Макстил

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се спасат ли Ахмети, Мијалков, Бонева, Камчев, Османи, Милошоски, Тодоров… од прогон?

Редакција

Обвинителот Пеливанов бара обвинетите во „Меѓународен сојуз“ да се прогласат за виновни

Редакција

„Макпетрол“ оствари добивка од 14,1 милиони денари за три месеци

Редакција