еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Дунавка Трифуновска лажниот принц Чернетиќ ја прогласи за „Дама на сребрениот медал на свети Ѓорѓи„

Самопрогласениот „принц на Црна Гора и Македонија“, Стефан Чернетиќ, кој на премиерот Зоран Заев му додели орден, ѝ додели титула и на Дунавка Трифуновска.

Таа за нејзините одлични вештини за односи со јавноста, доби титула „Дама на сребрениот медал на свети Ѓорѓи“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Дедо Стефан го крштевал синот на лажниот принц Чернетиќ

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Била од неформален карактер: Од Владата ја потврдија средбата на Заев и лажниот принц Цернетиќ

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Фото: Фејсбук/ Чернетиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авалон продукција со новогодишна честитка: Стинг со концерт на националната арена Филип втори

Редакција

(ВИДЕО) Македонија 12. на Детската Евровизија, победи Полска

Редакција

(Фото) Мелита од грчките плажи порачува: Секогаш своја

Редакција