еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) Дедо Стефан го крштевал синот на лажниот принц Чернетиќ

Архиепископот г.г. Стефан го крштевал синот на самопрогласениот „принц на Црна Гора и Македонија“, Стефан Чернетиќ, кој на својата Фејсбук страна има објавено фотографии од чинот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

(Фото) Дунавка Трифуновска лажниот принц Чернетиќ ја прогласи за „Дама на сребрениот медал на свети Ѓорѓи„

Била од неформален карактер: Од Владата ја потврдија средбата на Заев и лажниот принц Цернетиќ

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Фото: Фејсбук/Чернетиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе донесе ли Советот на јавни обвинители одлука за разрешување на Јанева?

Редакција

Продолжуваат судењата за „Траекторија“ и „Монструм“ на СЈО

Редакција

Коневски ќе бара оставка од Мицкоски: Добронамерно те советувам да се посветиш на многубројното членство

Редакција