еМагазин
Image default
Бизнис

Душко Ангелов купи акции во Технометал Вардар

Од Технометал Вардар преку Македонската берза известуваат дека Душко Ангелов се стекнал со 13.960 обични акции од компанијата, со што вкупно поседува 17,41% од основната главнина на Друштвото.

“Уготур АД Скопје го намали своето учество и поседува 15.940 обични акции или 19,88% од основната главнина. Ултимус ДОО Скопје повеќе не е акционер во Друштвото“, велат од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ултимус повеќе не е акционер: ИГМ-Трејд купи акции во Макошпед

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дури 66 отсто од корисниците не знаат дека можат да ја измерат брзината на интернетот

Никола Осило

„Дуна“ го доби тендерот на Владата за изнајмување на опрема за симултан превод вреден 59.000 евра

Никола Осило

Компаниите не сакаат наметнување за зголемување на минималната плата

Редакција