еМагазин
Image default
Бизнис

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за економија за набавка на гориво вреден 28.000 евра

Министерството за економија по распишаниот тендер за набавка на гориво за службени моторни возила склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.772.000 денари или околу 28.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција

„Макошпед“ оствари добивка од 7,9 милиони денари

Никола Осило

АВМУ: Ниту е побарана, ниту е одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ

Редакција