еМагазин
Image default
Локално

Двајца скопјани со тупаници расчистувале недоразбирање во центарот на градот

На 07.10.2019 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрие Чуповски“, по претходно недоразбирање, дошло до физичка пресметка помеѓу Р.Т.(40) и Р.С.(61), двајцата од Скопје, информира МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

27-годишно момче пронајдено мртво во својот дом во струмичко Мокриево

Редакција

Оштетени 50 споменици на гробиштата „Камник“

Редакција

Бугарка посредувала при проституција во Тетово

Редакција