еМагазин

Tag : недоразбирање

Балкан

Во Валона запален луксузен автомобил на македонски државјанин

Редакција
Во раните утрински часови на паркинг пред хотел кај албанскиот приморски град Валона запален е луксузен автомобил, сопственост на македонски државјанин. – Автомобилот „ауди“ е...
Локално

Двајца скопјани со тупаници расчистувале недоразбирање во центарот на градот

Редакција
На 07.10.2019 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрие Чуповски“, по претходно недоразбирање, дошло до физичка пресметка помеѓу Р.Т.(40) и Р.С.(61),...