еМагазин
Image default
Македонија

Две недели ни трага ни глас од Марија Брзакова од струмичко Босилово

Марија Брзакова од струмичко Босилово исчезна на 18 јануари и веќе две недели нема ни трага на глас од неа.

Во случајот со Брзакова се вклучи и струмичкото јавно обвинителство. Освен полицијата со кучиња-трагачи, минатата недела беше организирана масовна потрага од страна на граѓани и активисти, но ништо не беше откриено.

Нејзините родители, во изјава за медиумите рекоа дека Марија никогаш не би ги напуштила своето дете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството отвори предистражна постапка за исчезната Марија Брзакова

Се пребаруваат речни корита и канали: Стотина ловци и граѓани во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

АПЕЛ за масовно учество: Граѓаните и активистите утре ќе ја бараат исчезнатата Марија Брзакова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тодоров: Во ВМРО-ДПМНЕ сега има три струи

Никола Осило

Новозаразените со Ковид-19 во тетовско, вирусот го добиле од гости

Редакција

Во Прилеп пет нови случаи на заболени од корона вирусот

Редакција