еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Две починале дома: Од Ковид-19 починаа 7 лица

Министерството за здравство информира дека се пријавени вкупно 7 починати лица од Ковид-19: 2 лица од Скопје (77г и 73г) и по едно лице од Битола (67г), Тетово (71г), Кичево (80г), Кавадарци (86г) и Кочани (70г).

Од пријавените, 2 лица се починати во домашни, а останатите 5 во болнички услови.

Вкупниот број на починати е 5.442.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест: 38 оздравени од Ковид-19

Нови 16 случаи на Ковид-19 од 3.109 тестирања

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Азески: Чичко ништо од бизнисот, струјата константно не дрма веќе 9 месеци, а ќе не дрма и натаму

Редакција

(Во живо) Во Собрание продолжи расправата за „францускиот предлог„

Редакција

Бранко Црвенковски без коментар за шпекулациите дека ќе формира нова партија

Редакција