еМагазин
Image default
Македонија

Ќе дознаеме ли конечно кој ќе бидат новите министри

Премиерот Зоран Заев, како што најави пред неколку дена, денеска до Собранието треба да ги достави предлозите за реконструкција на Владата.

Парламентот за предлозите треба да гласа на почетокот од идната недела, а она што е до сега познато е дека со реконструкцијата ќе бидат опфатени кадри и на СДСМ и на ДУИ.

Реконструкцијата е најавена пред неколку месеци, а во меѓувреме во јавноста и во медиумите се шпекулираше со различни имиња.

Паралелно или по реконструкцијата на Владата ќе има и смени на над 20 директори на јавни институции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жбогар: „Рекет“ стана риалити шоу, судството веројатно сфаќа дека можеби ја има последната шанса да ја врати довербата кај граѓаните

Редакција

Во Битола измерена рекордна минусна температурата сезонава – 21 степен

Редакција

Укинато полициското обезбедување на Мијалков

Редакција