еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Е не бе, како Ева и Александра Заеви„: Твитерџиите во одбрана на синот на Силјановска што свири на кавал во парк

Твитерџиите се гневни на објавениот твит за синот на претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова, Павле кој свири на кавал во Градскиот парк.

Најголем дел од граѓаните реагираа симпатично за Павле, а со осуда за омаловажувањето од страна на твитерџијата кој ја објави фотографијата.

Според коментарите, твитерџиите бараат да се избрише сликата, а многумина кои се неопределени и кои не излегуваат на гласање, овој твит веќе ги убеди да гласаат за Силјановска-Давкова.

Еве дел од реакциите под објавената фотографија:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ганка Цветанова во одбрана на синот на Силјановска: Респект за сите кои се во допир со музиката и природата

Приказната за „синот и кавалот“ џиновска услуга за Силјановска

Силјановска за омаловажувањата дека син ѝ свирел на кавал во парк: Јас сум горда на Павле

(Фото) Кој е сопругот на Гордана Слијановска Давкова

Фото: Фејсбук-профил на Гордана Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата препорача спортските натпревари да се играат без публика, јавните собири да се откажат до 6 март

Редакција

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 520.461 лица, а „против“ 32.801 лица

Никола Осило

(Видео) Италијанците „полудеа“ од карантинот поради корона вирусот: „Возат“ глисери и „скијаат“ по дома

Редакција