еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„еМагазин“ избран да биде дел од новоформираниот Клуб за ментална хигиена

„еМагазин“ е избран да биде помеѓу пионерите во новоформирано друштво, Клубот за ментална хигиена кој е создаден да прави една ментална чистота во нашето општество преку дизајн, литература, фотографија, индустриски дизајн, активизам борејќи се против кичот и „загадувањето“ во секоја смисла на зборот.

„Многу фирми се здружуваат, вмрежуваат во разни групи на интереси, каде заеднички си помагаат и ги развиваат сродните интереси, од комори, здруженија и платформи.

Членовите на клубот на ментална хигиена покрај потребата да се егзистира, го препознаваат и заедничкиот порив за продуктивност преку ментален напор кој води до креирање на автентичен производ, услуга или дело“, велат основачите на овој клуб.

Менталната хигиена е обележје и на годинешното издание на Skopje Design Week кој во фокус ги има земјите од поранешна Југославија. За време на одржувањето од 27 ноември до 2 декември ќе има бројни настани, изложби, работилници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Повторно грда слика: Вреќа со градежен шут на дното на Охридско езеро

Редакција

Убава вест: Првата пациентка со корона вирусот денеска заминува на домашно лекување

Редакција

ФОН доделува стипендии за најдобрите средношколци

Редакција