еМагазин
Image default
Бизнис

„Европа“ ја удвои добивката

„Европа“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 106,3 милиони денари, што е двојно зголемување во однос на претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 50,2 милиони денари, покажува консолидираниот биланс на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зоран Здравев на местото на Јасмина Цветаноска во Одборот на директори на „Европа“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на Владата за привремени вработувања вреден 150.000 евра

Никола Осило

Детален преглед: УЈП распродава запленети телевизори за да наплати данок

Никола Осило

Агенцијата „Реалност-06“ го доби тендерот на прилепски Комуналец за привремени вработувања тежок 22,6 милиони денари

Никола Осило