еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Димитров денеска полни 48 години: Роденден слави и син му Калин

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска го прославува 48-роденден, а во ист ден е роден и неговиот син Калин.

„Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав среќа да се роди на мојот роденден: да сте живи, здрави, среќни и исполнети, со љубов, верба и надеж, и со сите ѕвезди ортаци,“ напиша Димитров на неговиот фејсбук-профил.

Тој е во работна посета на Германија, а денеска имаше средба со Јан Хекер, главен советник за надворешна и безбедносна политика на канцеларката Ангела Меркел.

Фото: Фејсбук/Димитров/Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Редакција

Работат и по 32 часа: Трите хероини од штипското Инфективно одделение

Редакција

Почина тренер на Шкендија Арачиново, кој на семејна прослава беше погоден од залутан куршум

Редакција