еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Дождот му се слева во куќа, Томе живее во крајно тешки услови

Хуманитарната организација „Утешител“ сподели фотографии од куќата на Томе Стамболиџев кој живее во крајно лоши услови.

„Браќа и сестри, да му помогнеме на Томе Стамболџиев, секој спрема можностите. Живее во сиромаштија и во крајно тешки услови. Кровот на куќа е во многу лоша состојба и дождот кој врне се слева внатре во неговата куќа. Сликите во овај пост кажуваат се“, се вели во апелот на организацијата.

Томе Стамболџиев
Ул.Коста Абрашевиќ бр.20
С-ка 210501645300178
НЛБ Банка

Извор и фото: Хуманитарна организација Утешител

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

После шест години поминати во искушение со изгубен вид и пет операции на глава, да го направиме посветол животот на Ивана

Редакција

Виктор треба да и донира на Сара коскена срцевина: Потребни се пари за операција во Германија

Редакција

На девојкава ѝ се распаѓа колкот трпи болки, потребни се 5.500 евра за артроскопска операција

Редакција