еМагазин
Image default
Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) Инстаграм и во Македонија го сокри бројот на лајкови на фотографиите

Социјалната мрежа Инстаграм најави дека оваа недела ќе го сокрие бројот на допаѓања на фотографиите во неколку држави, но само на ниво на експеримент.

Иако во најавата беше дека овој експеримент ќе се примени во Австралија, Нов Зеланд, Ирска, Италија, Јапонија и Бразил, тоа се случува и во Македонија.

На местото на бројот на лајкови, се појавува само името на објавувачот и ознака „и други“, без бројката на лајкови од другите.

Од компанијата се надеваат дека овој тест ќе го отстрани притисокот од тоа колку допаѓања ќе добие една објава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две деца оставени сами во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, пренесени в болница

Редакција

Второосмничениот во „Рекет“ Зоран Милески – Кичеец пуштен во домашен притвор

Редакција

Гласовите со кои Киро Глигоров стана претседател „научна фантастика“ за Пендаровски и Силјановска

Редакција