еМагазин
Image default
Забава

Горан Бреговиќ и Бијело Дугме вечерва ќе одржат бесплатен концерт на Плоштад Македонија

Горан Бреговиќ и Бијело Дугме вечерва ќе одржат бесплатен концерт на плоштад Македонија во Скопје.

Поводот за концертот е отворање на ново казино „Фламинго“ во хотел „Мериот“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Редакција

(ВИДЕО) Нашиот Џамбо Агушев правеше музика за филм на режисерот на „Паразит“, кој собра 4 Оскари

Редакција

(Видео) Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”

Редакција