еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Како во Македонија се вежбаше заштита од биолошка и атомска катастрофа во 1960-тите

Во период кога Македонија се наоѓа пред тешки искушенија предизвикани од кризата што ја донесе појавата на корона вирусот интересно е да се потсетиме на вежбите за заштита од хемиска, биолошка и атомска катастрофа што се правеа во минатиот век во нашата држава.

Убаво сведоштво за тоа се фотографиите на Бранко Ивановски во 60-70-тите години од минатиот век кои се наоѓаат во музејската галерија на Кавадарци.

Фото: Фејсбук/Јадран Манчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нов „хибриден напад“ врз Заев од лица кои се претставиле како Грета Тунберг

Редакција

Малку ни се 25 министри, ќе имаме уште еден

Редакција

Мицкоски поминал покрај Будимпешта, но дали се видел со Груевски: Струмичко „бентли“ го следел во Унгарија

Редакција