еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Карамбол на влезот од Штип: Неколку возила излизгани на снегот

На социјалните мрежи се споделувааат фотографии од излизгани автомобили на влезот во Штип во близина на Три Чешми.

„Внимателно на Три Чешми во близина на влезот пред Штип од патниот правец Велес-Штип. Сообраќајна несреќа во која учествуваат шест до седум возила од кој некои влетаа отпосле по првичната сообраќајка. Има луѓе на патот покрај возилата кои чекаат полиција и шлеп-служба. Внимателно за да не дојде до жртви“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Фото: Лазе Костадинов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прилепчанка домот го претворила во аптека за „Трамадол“

Никола Осило

Несекојдневен случај: Украден гасен пиштол од Театар Комедија

Никола Осило

Загина 18-годишно момче, а четири се повредени во сообраќајка на патот Пробиштип-Крупиште

Редакција