еМагазин

Tag : судар

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Судар меѓу полицијата и протестанти во Тирана: Уапсена сопругата на претседателот Илир Мета

Редакција
Уривањето на зградата на Националниот театар во Тирана, Албанија беше причина за судар меѓу протестанти и полицијата. Во протестот учествуваше и Моника Криемaнди, сопруга на...
Локално

Три жени и маж повредени во судар меѓу два „мерцедеси“

Никола Осило
На 29.09.2019 во 11.50 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Долна Белица, струшко, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, управувано од...
Локално

Малолетно момче и уште еден пешак „колатерална штета“ по судар меѓу два автомобили

Никола Осило
На 17.09.2019 во 16.45 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, на крстосница од локалниот пат с.Добовјани и патот кон с.Велешта, се случила сообраќајна незгода...
Локално

Тешко повреден малолетен пешак при судар на „Пасат“ и „Мерцедес“ во Скопје

Никола Осило
На 15.08.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно...
Локално

Двајца полицајци и еден возач повредени во судар меѓу полициска „Шкода“ и „Берлинго“

Никола Осило
На 09.08.2019 во 00.30 час на раскрсницата на ул. “Интернационални бригади“ со ул. “Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода “,...
Локално

Тешко повреден скопски моторџија во судар меѓу мотоцикл „БМВ“ и „Опел Корса“

Никола Осило
На 22.07.2019 околу 14.30 часот на бул.„8-ми Септември“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Ј.(42) од...
Локално

Мотоциклист почина по судар со товарно возило

Никола Осило
На 30.06.2019 година во 22,50 часот било пријавено дека на раскрсницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Баотиан 125“ без регистарски...
Локално

Двајца повредени во судар меѓу влекач и два автомобили во Битола

Никола Осило
На 26.06.2019 година во 16.30 часот на Кукуречанска крстосница – Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило – влекач „Ман“ со гевгелиски регистарски ознаки,...
Локално

Мотоциклист почина во судар со „Ауди“

Никола Осило
На 17.03.2019 во 14.45 часот на регионалниот пат меѓу Гостивар и село Вруток се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со гостиварски регистарски ознаки,...
Локално

(Фото) Карамбол на влезот од Штип: Неколку возила излизгани на снегот

Редакција
На социјалните мрежи се споделувааат фотографии од излизгани автомобили на влезот во Штип во близина на Три Чешми. „Внимателно на Три Чешми во близина на...