еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Каролина во Њујорк на подготовките на изложбата на сопругот Корубин

Македонската пејачка Каролина се наоѓа во Њујорк за изложбата на нејзиниот сопруг Михаил Корубин. Изложбата ќе биде отворена на 18. април во галеријата MC-Њујорк.

Каролина инаку е инспирација на уметничките слики кои ќе бидат изложени, а нејзина слика, насликана од сопругот Корубин се наоѓа и на нејзиниот последен албум.

Таа објави фотографија на Инстаграм, пред нејзината омилена слика „Анима“, а и ја долови атмосфера од подготовката на изложбата.

Фото: Инстаграм-профил на Каролина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Картите за концертот на Ерос Рамацоти од 1.990 до 3.990 денари

Редакција

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Редакција

(ВИДЕО) Избор за најдобар задник во Бразил заврши со кавга

Редакција