еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Фото) Мајката моли за нејзината ќерка Мери: Потребна и е нашата хуманост да стане од инвалидска количка

На Мери Тошевска (Китеска) и е потребна нашата помош, пишува „Порта.мк“.

„Направена е магнетна резонанса на глава и р’бет. Од Турција добиен е одговор дека воопшто не се работи за мултиплекс склероза туку за повреда на р’бетот. Заради ова Мери добива повик од УК Тракија од Едрене Турција за целосно испитување и за изведување на хирушки зафат кој ќе ја крене на нозе и повторно ќе може да функционира самостојно и без помагала.

За оваа цел на Мери и се потребни 10.000 € кои ние треба да и помогнеме да ги собере.

Ајде како и секогаш да ја покажеме нашата хуманост. Да и помогнеме на Мери да ја фрли инвалидската количка и да застане на свои нозе.

Во тек е процедура за добивање на броеви за донирање, а во меѓувреме да не губиме време и да помогнеме колку што можеме“, се вели во апелот

Во прилог се денарската и девизната сметка од Мери:

-Денарска Сметка
Мери Тошевска
210700000644798
НЛБ Банка АД Скопје

-Девизна Сметка
Meri Tosevska
Ul.Partizanska Br.55/4-1, Bitola
IBAN Code MK07210501725644502
NLB BANKA AD SKOPJE
Majka Tereza Br.1
MAKEDONIJA
SWIFT TUTNMK22

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Половина од сумата за лекување на Симона Николова е собрана, потребни се уште средства

Редакција

Се собираат средства за лекување на пејачот Момо Николовски

Редакција

Давид Мартиновски Исоски: Сите мои мечти и соништа се стопија во еден и единствен, да оздравам

Редакција