еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Партизанска како скопски Лас Вегас, коцкарници на секој чекор

Продолжува трендот на отварање на казина или спортски обложувалници на булеварот Партизански одреди во Скопје.

digdigdig

Само во текот на летово на местото познато како Симпо, за отварање се подготвуваат едно казино и една спортска обложувалница.

Од Симпо до почетокот на булеварот кон Центар има повеќе од 10 казина или спортски обложувалници, а слично е и во обратен правец, па буквално секој втор деловен објект на Партизанска е казино или спортска обложувалница.

Никој нема дилема, поради ниските примања, невработеноста и други социјални причини, македонските граѓани чаре бараат во коцкањето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев најави смени, кои министри може да останат без фотељји?

Редакција

„А1 Македонија“ го доби тендерот на ЈСП Скопје за набавка на електронски билети вреден 573.000 евра

Редакција

(Фото) Претседателот Ѓорѓе Иванов си направи „муабет“ со Доналд Трамп и со Владимир Путин

Никола Осило