еМагазин

Tag : коцкарници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Дали македонските приредувачи на игри на среќа ќе доживеат сценарио како во Албанија?

Редакција
Дали борбата против коцкањето е само параван за преземање на бизнисот со игри на среќа, прашуваат инволвираните во овој бизнис. Имено, ДУИ предложи измени на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Партизанска како скопски Лас Вегас, коцкарници на секој чекор

Редакција
Продолжува трендот на отварање на казина или спортски обложувалници на булеварот Партизански одреди во Скопје. Само во текот на летово на местото познато како Симпо,...