еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски ја посети семејната куќа на поранешниот претседател Трајковски

Претседателот Стево Пендаровски ја посети семејната куќа на поранешниот претседател Борис Трајковски во Струмица.

„Споделивме спомени за неговата личност, посветеност како политичар, но и верник кој со политиката што ја водеше урна многу стереотипи и беше високо почитуван и дома и во меѓународната заедница,“ напиша Пендаровски на неговиот Фејсбук-профил.

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕСМ склучи договор со Факом вреден 859,5 илјади евра

Редакција

(Видео) Македонскиот свештеник раскажа како бил нападнат од млади Грци

Редакција

Учесниците на Парадата на гордоста со завршен настан на Школка

Редакција