еМагазин

Tag : Борис Трајковски

Локално ТОП СТОРИИ

Поголем број на автобуси кон СЦ „Борис Трајковски“ заради Саемот на книга

Редакција
ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи полесен пристап на посетителите на „Меѓународен саем на книгата“ кој ќе се одржува во СЦ „Борис Трајковски“. За таа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еуровиа, која лани била најголем донатор на ДУИ го добила милионскиот тендер на МНР оти имала најниска понуда

Редакција
Министерството за надворешни работи денеска во соопштение истакна дека изборот на компанијата во процесот на адаптација на салата „Борис Трајковски“ за ОБСЕ е целосно транспарентен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски ја посети семејната куќа на поранешниот претседател Трајковски

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски ја посети семејната куќа на поранешниот претседател Борис Трајковски во Струмица. „Споделивме спомени за неговата личност, посветеност како политичар, но и верник...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

По неколку години пауза, Саемот на мебел ќе се одржи од 29 март до 2 април

Редакција
Саемот на мебел повторно се враќа кај нас и ќе се одржи од 29. март до 2. април во Комплекс „Борис Трајковски“, Скопје. Оваа саемска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Деветнаесет години од смртта на Борис Трајковски

Редакција
Со положување на цвеќе од страна на државниот врв и од Собраниската делегација, денеска ќе се одбележи деветнаесет-годишнината од авионската несреќа во која животот го...
Бизнис

„Саемот на мебел“ е прв од трите пролетни саеми што ќе се одржат во „Борис Трајковски“

Редакција
„Саемот на мебел“, ќе се одржи од 29. март до 2. април во комплексот Борис Трајковски. Саемот ќе го користи целокупниот внатрешен затворен капацитет, како...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Саемот на книга ќе се одржи од 3 до 9 мај во арена „Борис Трајковски“

Редакција
34.издание на Саемот на книга се враќа во редовниот, пролетен термин на одржување. Оваа година ќе се одржи од 3. до 9. мај, во Арена...
Македонија

Осумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Редакција
Во Скопје и во Ротимље денеска ќе биде одбележана 18-годишнината од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски, кој заедно со членови од неговиот Кабинет загина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев најпопуларни политичари во изминатите три децении

Редакција
Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев се најпопуларните политичари во изминатите три децении, оцениле испитаниците опфатени со истражувањето на фондацијата „Конрад Аденауер“ и Институтот...
Македонија

Од денеска вакцинација и во малата сала од А1 СЦ Борис Трајковски

Редакција
Министерството за здравство информира дека од денеска почнува вакцинација во малата сала од A1 СЦ Борис Трајковски во Скопје. Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат...