еМагазин

Tag : Борис Трајковски

БАШ НИ Е ЌЕФ

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Најуспешна сезона до сега: Скопскиот Аква Парк ќе работи до 8-ми Септември

Редакција
Аква-паркот во склоп на СЦ „Борис Трајковски“, ова лето ја имаше најуспешната сезона досега со над 37.000 продадени влезници, информираат од таму. „Посетителите цело лето...
Локално

(Фото) Од денеска, уште еден нов пливачки базен во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
По извршената реконструкција на пливачкиот базен и извршеното тестирање на целиот систем, денеска ќе биде отворен уште еден пливачки базен во склоп на затворениот објект...
Македонија

Заев: Дел од визијата на Трајковски денес е исполнета

Редакција
За претседателот Борис Трајковски, стратешкиот интерес на Република Северна Македонија – нејзината интеграција во Европската Унија и НАТО беше визија за реализација на која тој...
Македонија

Иванов за Трајковски: Малкумина ги разбираа неговите вредности и принципи

Редакција
Борис Трајковски се појави во време кога веќе се сметаше дека не е важно дали некој политички лидер е морален или не, се додека добро...
Ретро ТОП СТОРИИ

15 години од смртта на Трајковски: Останува нејасно зошто е пренасочена локацијата каде да се бара авионот

Редакција
Денеска ќе бидат одбележани 15 години од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар. Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Влатко Ѓорчев -„Тоти“ со спомен кон Борис Трајковски ја почна кампањата за претседател

Никола Осило
Првиот кандидат за претседателските избори од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев со кампања на Фејсбук веќе почна да се загрева за изборната трка. Ѓорчев, кој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Заев по втор пат: Кој се ја преставувал Македонија на самитот во Давос

Редакција
Преставници на Македонија на Светскиот економски форум во Давос, кој почнува денеска, како што потврдија од Владата за еМагазин се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) ВИП соблекувална за светските ѕвезди во СЦ „Борис Трајковски“: Први гости беа „2 Chellos“

Редакција
Во СЦ „Борис Трајковски“ изминатиот период беа реновирани сите соблекувални, но најинтересен новитет е што за првпат салата добива и Вип соблекувална, односно просторија каде што светските и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Редакција
Од денеска до недела (14.10.2018 година), во редовниот линиски превоз ќе бидат вклучени две привремени линии кои ќе сообраќаат до СЦ „Борис Трајковски“. Станува збор...