еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Шилегов ја пречека со цвеќе: Данела Арсовска официјално ја презеде градоначалничката функција на Град Скопје

Данела Арсовска од денеска и официјално е новиот градоначалник на Скопје и прва жена која ќе го раководи главниот град од осамостојувањето на Македонија.

На локалните избори 2021, Арсовска како независен кандидат победи со 28.130 гласа предност пред досегашниот градоначалник Петре Шилегов.

На примо-предавањето на функцијата, Шилегов ѝ подари цвеќе на неговата наследничка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Која е професионално и приватно Данела Арсовска, првата жена градоначалник на Скопје

Фото: ПР-тим на Арсовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наочарите и капчето на Груевски ја фрлија во сенка владината реконструкција на Заев

Редакција

Тридневна жалост прогласена во Црна Гора

Редакција

Во Македонија има повеќе активни случаи на Ковид-19, отколку пикот во првиот бран

Редакција